Fixtures & Results

Fixtures 2013/2014

Results 2017/2018

Sun 11 Mar 2018
11:00 Dunfermline U15 A P - P D Caledonia U15 Bowl
Bowl S/F
Sat 11 Nov 2017
13:30 Langholm RFC A 28 - 0 L BT Borders Shield
Langholm Bye
Wed 1 Nov 2017
00:00 Kingussie High School H P - P D U18 Schools' Bowl 2017/18
Quarterfinal 3. Losing team from Plate R1 Match 2 to receive a bye due to Queen Anne HS's withdrawal from R1 of the Plate.
Wed 11 Oct 2017
00:00 Kelvinside Academy A 1 - 0 L U18 Schools' Shield 2017/18
Round 1 - Match 2. Loser of Cup R3 Match 8 to receive bye due to Bell Baxter HS's withdrawal in Round 3 of Cup.
Sat 9 Sep 2017
15:00 Kinross A 1 - 0 L BT Caledonia Regional Bowl Midlands
15:00 Peterhead A 1 - 0 L BT Caledonia Regional Bowl North
15:00 Fraserburgh A 1 - 0 L BT Caledonia Regional Bowl North
15:00 Deeside RFC A 1 - 0 L BT Caledonia Regional Bowl North
15:00 Garioch A 1 - 0 L BT Caledonia Shield
15:00 Waid Academy FP A 1 - 0 L BT Caledonia Regional Bowl Midlands
15:00 Bannockburn A 1 - 0 L BT Caledonia Regional Bowl Midlands
Sun 26 Mar 2017
14:00 Annan Women A 1 - 0 L BT Women's Bowl
Quarter Final
Sat 12 Nov 2016
00:00 Strathendrick RFC A 1 - 0 L BT West Regional Bowl
Preliminary Round; Strathendrick progress to Round 1
Thu 29 Sep 2016
00:00 Preston Lodge High School A 1 - 0 L U18 Schools' Bowl 16-17
Round 1: Match 3. Preston Lodge now receive bye as Currie Schools withdrew from 2nd Round Cup match.
00:00 Carrick Academy H 0 - 0 D U18 Schools' Bowl 16-17
Round 1: Match 4. Carrick now receive bye as Largs withdrew from 2nd Round Cup match.
Sat 17 Sep 2016
15:00 Arbroath A 0 - 0 D BT Caledonia Regional Bowl Midlands
15:00 Stirling University RFC H 0 - 0 D BT Caledonia Regional Bowl Midlands
15:00 Dunfermline H 0 - 0 D BT Caledonia Shield
Sat 26 Mar 2016
13:00 Ellon RFC U18 A P - P D Caledonia U18 Shield
Losing cup quarter finalists. Ellon awarded the win as Deeside Wanderers have withdrawn
Sat 12 Mar 2016
14:00 Oban HS H 0 - 1 L West Regional U18 Plate 15-16
Semi-Final;
13:00 Aberdeen Wanderers RFC U18 H 0 - 0 D Caledonia U18 Plate
TBC - Winner of Aberdeen Wanderers or Orkney/Caithness
Sat 5 Mar 2016
14:00 Cartha Queens Park A 1 - 0 L West Regional U18 Shield 15-16
Quarter-Final; E Kilbride withdrew.
Sun 28 Feb 2016
13:00 Falkirk U15 H P - P D Caledonia U15 Plate
Sun 31 Jan 2016
13:00 Orkney U15 A P - P D Caledonia U15 Cup
13:00 Stirling County U15 H P - P D Caledonia U15 Cup
Sun 24 Jan 2016
14:00 Caithness/Orkney Girls A 0 - 0 D Girls Cup U18
14:00 Ayr Girls A 0 - 0 D Girls Cup U18
14:00 Oban HS A 0 - 0 D Girls Cup U18
14:00 Biggar Girls A 0 - 0 D Girls Cup U18
14:00 TCS Auchterarder A 0 - 0 D Girls Cup U18
14:00 Biggar Girls A 0 - 0 D Girls Cup U15
14:00 Annan A 0 - 0 D Girls Cup U15
14:00 Ellon A 0 - 0 D Girls Cup U18
Sat 26 Sep 2015
15:00 Stobswell RFC A 0 - 0 D BT Caledonia Regional Bowl Midlands
15:00 Shetland A 0 - 0 D BT Caledonia Regional Bowl North
Sat 1 Nov 2014
13:30 Linlithgow RFC A 1 - 0 L BT Edinburgh Shield 2014-15
Linlithgow bye and through to round 2
13:30 Edinburgh Northern RFC A 1 - 0 L BT Edinburgh Shield 2014-15
Edinburgh Northern bye and through to round 2
13:30 Forrester A 1 - 0 L BT Edinburgh Shield 2014-15
Forrester bye and through to round 2
Sun 21 Sep 2014
14:00 Ardrossan Academicals A 1 - 0 L West Under 15 Plate 14
Quarter Final Ardrossan progress
14:00 Birkmyre RFC A 1 - 0 L West Under 15 Plate 14
Quarter Final Birkmyre progress
14:00 Dumfries Saints RFC H 0 - 0 D West Under 15 Plate 14
Quarter Final
Sun 23 Mar 2014
14:00 Broughton Women A 0 - 0 D RBS Bowl
Semi-Final
Sun 23 Feb 2014
13:00 Howe of Fife A 1 - 0 L Caledonia Youth Cup U15 C13
Bowl Quarterfinal
13:00 Mackie Academy FP A 1 - 0 L Caledonia Youth Cup U15 C13
Bowl Quarterfinal
13:00 Falkirk A 1 - 0 L Caledonia Youth Cup U15 C13
Bowl Quarterfinal
Sat 15 Feb 2014
13:00 Moray RFC U18 A 1 - 0 L Caledonia Youth Cup U18 C13
Bowl Quarterfinal-
13:00 Orkney U18 A 1 - 0 L Caledonia Youth Cup U18 C13
Bowl Quarterfinal
Sun 9 Feb 2014
13:00 Stornoway A 1 - 0 L Caledonia Youth Cup U16 C13
Bowl Round 1-Bye
13:00 Hillfoots/Bannockburn U16 A 1 - 0 L Caledonia Youth Cup U16 C13
Bowl Round 1 BYE
Sun 3 Mar 2013
12:00 Gordonstoun School A 0 - 0 D Caledonia U15 Bowl
Round 1
12:00 Ellon A 0 - 0 D Caledonia U15 Bowl
Round 1
12:00 Dunfermline A 0 - 0 D Caledonia U15 Bowl
12:00 Strathmore RFC A 0 - 0 D Caledonia U16 Bowl
Round 1
12:00 Gordonstoun School A 0 - 0 D Caledonia U16 Bowl
Round 1
12:00 Howe of Fife A 0 - 0 D Caledonia U15 Bowl
Round 1
Sat 2 Mar 2013
12:00 Stornoway A 0 - 0 D Caledonia U18 Bowl
Round 1
12:00 Crieff and Strathearn A 0 - 0 D Caledonia U18 Bowl
Round 1
12:00 Moray A 0 - 0 D Caledonia U18 Bowl
Round 1
12:00 Strathmore RFC A 0 - 0 D Caledonia U18 Bowl
Round 1
12:00 Falkirk A 0 - 0 D Caledonia U18 Bowl
Round 1
Sun 13 Jan 2013
12:00 Penicuik RFC U15 A 1 - 0 L Edinburgh & District U15 Division 2 2012-13
Sun 16 Dec 2012
12:00 Boroughmuir U15 A 20 - 0 L Edinburgh & District U15 Division 2 2012-13
Sun 9 Dec 2012
12:00 Linlithgow U16 A 20 - 0 L Edinburgh & District U16 Division 1 2012-13
Sat 8 Dec 2012
12:00 Portobello FP A 20 - 0 L Edinburgh & District U15 Division 2 2012-13
Sun 2 Dec 2012
12:00 Boroughmuir U16 A 20 - 0 L Edinburgh & District U16 Division 1 2012-13
12:00 Haddington RFC A 20 - 0 L Edinburgh & District U15 Division 2 2012-13
Sun 25 Nov 2012
12:00 Musselburgh U16 A 20 - 0 L Edinburgh & District U16 Division 1 2012-13
12:00 Forrester A 20 - 0 L Edinburgh & District U15 Division 2 2012-13
12:00 The Gordon Schools A 0 - 0 D Brewin Dolphin U15 Girls Bowl
12:00 Argyll & Bute A 0 - 0 D Brewin Dolphin U15 Girls Bowl
Sun 18 Nov 2012
12:00 Heriot's RFC U16 A 20 - 0 L Edinburgh & District U16 Division 1 2012-13
Sun 28 Oct 2012
12:00 Community School of Auchterarder A 0 - 0 D Brewin Dolphin U15 Girls Cup
Quarter Final
Wed 10 Oct 2012
12:00 Balfron High School A 0 - 0 D Brewin Dolphin Central & West Lothian U18 Bowl
Round 1
Sat 6 Oct 2012
15:00 Oban Lorne A 0 - 0 D RBS West Regional Bowl
Round 1
12:00 Dalkeith High School H 0 - 0 D Brewin Dolphin Edinburgh & Midlothian U18 Bowl
Quarter-Final
12:00 Trinity Academy A 0 - 0 D Brewin Dolphin Edinburgh & Midlothian U18 Bowl
Quarter-Final
Fri 28 Sep 2012
12:00 Ardrossan Academy A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow South U18 Bowl
Preliminary Round:
12:00 Largs Academy A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow South U18 Bowl
Preliminary Round:
12:00 Inverurie Academy A 0 - 0 D Brewin Dolphin Grampian U18 Bowl
Quarter-Final
12:00 Morayshire Schools A 0 - 0 D Brewin Dolphin Grampian U18 Bowl
Quarter-Final
12:00 Westhill Academy A 0 - 0 D Brewin Dolphin Grampian U18 Bowl
Quarter-Final
12:00 Queen Margaret Academy A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow South U18 Bowl
Preliminary Round:
Wed 26 Sep 2012
12:00 Kemnay Academy A 0 - 0 D Brewin Dolphin Grampian U16 Bowl
Quarter-Final
Sat 22 Sep 2012
12:00 George Watson’s College A 0 - 0 D Brewin Dolphin U16 Scottish Schools Cup
Round 1
Thu 20 Sep 2012
16:00 Gordonstoun School A 0 - 0 D Brewin Dolphin Grampian U18 Plate
Round 1
Sat 15 Sep 2012
12:00 Boroughmuir/ J Gilliespies A 0 - 0 D Brewin Dolphin Edinburgh & Midlothian U16 Plate
Quarter-Final
Fri 14 Sep 2012
12:00 Kemnay Academy A 0 - 0 D Brewin Dolphin Grampian U16 Bowl
Round 1
12:00 The Gordon Schools A 0 - 0 D Brewin Dolphin Grampian U18 Plate
Round 1
12:00 Bearsden/ Douglas Acads A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow North U18 Bowl
Round 1
12:00 Elgin Schools A 0 - 0 D Brewin Dolphin Grampian U16 Bowl
Round 1
12:00 Aberdeenshire South A 0 - 0 D Brewin Dolphin Grampian U18 Plate
Round 1
12:00 Lomond & Helensburgh A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow North U18 Bowl
Round 1
12:00 Alford Academy A 0 - 0 D Brewin Dolphin Grampian U16 Bowl
Round 1
12:00 Banchory Academy A 0 - 0 D Brewin Dolphin Grampian U18 Plate
Round 1
12:00 Turriff Academy A 0 - 0 D Brewin Dolphin Grampian U16 Bowl
Round 1
12:00 Linlithgow Academy A 0 - 0 D Brewin Dolphin Central & West Lothian U16 Plate
Round 1
12:00 Meldrum Academy A 0 - 0 D Brewin Dolphin Grampian U16 Bowl
Round 1
12:00 Gordonstoun School A 0 - 0 D Brewin Dolphin Grampian U16 Plate
Round 1
12:00 The Gordon Schools A 0 - 0 D Brewin Dolphin Grampian U16 Plate
Round 1
12:00 Aberdeen Grammar School A 0 - 0 D Brewin Dolphin Grampian U16 Plate
Round 1
Mon 10 Sep 2012
12:00 Plockton High School A 0 - 0 D Brewin Dolphin Highlands & Islands U18 Plate
Round 1
Fri 31 Aug 2012
12:00 Grange Academy A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow South U16 Plate
Preliminary Round:
12:00 Moffat Academy A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow South U18 Plate
Preliminary Round:
12:00 Moffat Academy A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow South U16 Plate
Preliminary Round;
12:00 Carrick Academy A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow South U18 Plate
Preliminary Round:
12:00 Carrick Academy A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow South U16 Plate
Preliminary Round:
12:00 Paisley Grammar School H 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow South U18 Plate
Preliminary Round:
12:00 Marr College A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow South U18 Plate
Preliminary Round:
12:00 Biggar HS A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow North U18 Plate
Preliminary Round:
12:00 Marr College A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow South U16 Plate
Preliminary Round;
12:00 Castle Douglas HS A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow South U18 Plate
Preliminary Round:
12:00 St Joseph's College A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow South U18 Plate
Preliminary Round:
12:00 Uddingston Grammar School A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow North U18 Plate
Preliminary Round:
12:00 Kyle Academy A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow South U16 Plate
Preliminary Round:
12:00 Wallace Hall Academy A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow South U18 Plate
Preliminary Round:
12:00 Wellington School A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow South U16 Plate
Preliminary Round
12:00 St Joseph's College A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow South U16 Plate
Preliminary Round:
12:00 Wellington School A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow South U18 Plate
Preliminary Round:
12:00 Castle Douglas HS A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow South U16 Plate
Preliminary Round
12:00 Douglas Ewart High School A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow South U16 Plate
Preliminary Round:
12:00 St Columba's School (Kilm) A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow South U18 Plate
Preliminary Round:
12:00 St Columba's School (Kilm) A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow South U16 Plate
Preliminary Round:
12:00 Douglas Ewart High School A 0 - 0 D Brewin Dolphin Glasgow South U18 Plate
Preliminary Round: