Scottish Uni Side Selected

Following a successful second trial held at Lasswade Rugby Club, the coaching staff are pleased to announce the selected players (named below) that will form the SUS Men's Rugby Representative training squad for 2009-10.
 
The staff would like to thank all the players who have contributed to the trial process so far this season and the good turnout on the 27th November made selection all the more difficult.

Following a successful second trial held at Lasswade Rugby Club, the coaching staff are pleased to announce the selected players (named below) that will form the SUS Men's Rugby Representative training squad for 2009-10.
 
The staff would like to thank all the players who have contributed to the trial process so far this season and the good turnout on the 27th November made selection all the more difficult.
 
Everyone listed below will be requested to attend the first training session on the 13th December in Dundee ahead of the two games scheduled for the New Year.
 
If you have any questions then do not hesitate to contact Jacqui Stone SUS Rugby Men's Rep Team Manager - jacqui_kirkaldy@hotmail.com / 07811 356356.

Charles Dixon ABERDEEN Prop
Niall Shannon ABERDEEN Hooker
Finlay Hay ABERDEEN Prop
David Reekie ABERDEEN Scrum-half
Murray Robertson ABERDEEN Stand-off/centre
Paddy Traylor ABERDEEN Centre
Erland Oag ABERDEEN Back-row
Redha Goodrejh ABERDEEN Wing
Jamie Rupar ABERDEEN Back Row/Lock
Fraser Lyle ABERDEEN Stand-off
Kenneth Nattrass ABERTAY Hooker
Andrew Dymock ABERTAY Scrum half
Douglas Russell ABERTAY Scrum Half
John Mawhinney DUNDEE Prop
Stephan Dreyer DUNDEE Back-row
Ben Smith EDINBURGH Centre
Ruairidh Iain Wilson EDINBURGH Second-row
Jamie Doubleday EDINBURGH Flanker
Jamie Tennant EDINBURGH Stand-off
Matt Porter EDINBURGH NAPIER  Centre/wing
Stuart Wilson EDINBURGH NAPIER Hooker
Iain Moody EDINBURGH NAPIER back/second-row
Rory Drummond EDINBURGH NAPIER Winger
Andy Tait EDINBURGH NAPIER Scrum-half/wing
Andy Thompson GLASGOW Back-row
Liam Slaven HERIOT-WATT Back-row
Adam Best HERIOT-WATT Lock
Gary Temple HERIOT-WATT Lock
Declan Slaven HERIOT-WATT Open-side flanker
Tinko Georgiev Hristov HERIOT-WATT Prop/hooker
David O'Hagan QMU Stand-off
Geoff Dunne RGU Flanker
Robbie Walsh  RGU Winger
Paddy Cooney RGU Winger/full-back
Paidi Kilcoyne RGU Centre/wing
Cammy Hynd RGU Second-row
Giles Goatly ST ANDREWS Prop
Chris Wardle ST ANDREWS Full-back (utility back)
Matt Cannon ST ANDREWS Hooker/flanker
Duncan Browne ST ANDREWS No. 8
Julien Dineen ST ANDREWS Flanker
Stewart Coleman ST ANDREWS
Michael MacDonald STIRLING Prop
Stuart McGee STIRLING Scrum-half
Calum MacKenzie STRATHCLYDE Full-back/centre