Glasgow Under 16 Squad Selected

 The following players have been selected for the forthcoming InterDistrict Under 16 Programme;-

 Prop:

Chris Barnes (High School of Glasgow & Glasgow Hawks RFC)

Blair Jardine (Carrick Academy & Ayr RFC)

Darcy Rae (Marr College & Marr RFC)

Ben Auld (Irvine Royal Academy & Irvine RFC)

Robbie Mackie (Belmont Academy & Ayr RFC)

 

Hooker:

James Malcolm (Hutchesons Grammar & GHA RFC)

Kerr Malcolm (St. Columbas & Glasgow Hawks RFC)

Calder Dallas (Calderside & Hamilton RFC)

Brian Aitken (St. Aloysius & Stirling County RFC)

 

Lock:

Jon Gray (Calderside & Cambuslang RFC)

Fraser Hastie (Kelvinside & Glasgow Hawks RFC)

Sam Thomson (Kelvinside & West of Scotland RFC)

Craig Durnin (High School of Glasgow & West of Scotland RFC)

 

Flanker:

Angus Thompson (Biggar High School & Biggar RFC)

Fraser Smeaton (Boclair Academy & West of Scotland RFC)

Jon Tait (Glasgow Hawks RFC)

Grant MacDonald (Hutchesons Grammar & GHA RFC)

Murray Sutherland (Paisley Grammar & Paisley RFC)

 

No.8:

Peter Redmayne (Louden Academy & Kilmarnock RFC)

David Hamilton (Rosshall & Cartha QP RFC)

 

Scrum Half:

Josh Rutnagur (Hutchesons Grammar & GHA RFC)

Ross Anderson (Cumnock RFC)

Sean Yacoubian (St. Columbas)

Stand Off:

Martin McKellar (Gleniffer High School & Paisley RFC)

Douglas Jagger (Lomond & Glasgow Hawks RFC)

 

Centre:

Harry Walker (Glasgow Academy & Glasgow Hawks RFC)

Neil Herron (Jordanhill & Hillhead/Jordanhill RFC)

Max Lott (Hutchesons Grammar & GHA RFC)

Tony Boyd (Marr College & Marr RFC)

Matt Evans (Arran High School & Ayr RFC)

Scott Murray (Hamilton College & Hamilton RFC)

 

Wing:

Ben Montgomery (Larkhall & Hamilton RFC)

Stephen Gillies (Trinity Academy & Stirling County RFC)

Brodie Clark (Glasgow Academy & Stirling County RFC)

Chris Marshall (High School of Glasgow & Glasgow Hawks RFC)

John Dewar (Carrick Academy & Ayr RFC)

 

Full Back:

Gregor Scott (Marr College & Marr RFC)

Danny McCluskey (Wellington & Ayr RFC)