Glasgow Warriors U17 Teams Announced

The two Glasgow Warriors U17 teams to play Edinburgh Rugby on Monday have been announced.

The games will be played on the back pitches at Murrayfield and are the final part of the Scotland U17 selection process.

Glasgow Warriors' squads have been selected from the recent Glasgow v Caledonia fixture, which Caledonia won 18-17,

_

Glasgow Warriors Whites (KO 6pm)

1 Adam Wood (Stirling County RFC)

2 Lewis Anderson (Marr College/Marr RFC)

3 Scott Goodwin (Dumfries RFC)

4 Alex Afuakwah (High School of Glasgow/Glasgow Hawks)

5 Charlie Thompson (Dollar Academy)

6 Grant Neilson (Barony College/Dalziel RFC)

7 Chris Jollands (Dundee HS)

8 Ross Swanson (Glasgow Academy)

9 Jack Preston (Wellington School/Ayr RFC)

10 Ross Findlay (Robert Gordon's College)

11 Jordan Rae (Queen Victoria School)

12 Alex Coldwells (Robert Gordon's College)

13 Grant Thomson (Hutcheson's Grammar/Glasgow Hawks)

14 James Armstrong (Wellington School/Ayr RFC)

15 Jon Price (Madras RFC)

_

16 Fergus McKenzie (Aberdeen Grammar)

17 Frank Selbie (Aberdeen Wanderers)

18 Robert Clarkson (Glasgow Academy)

19 Gordon Gregor (Carrick Aacdemy/Ayr RFC)

20 Euan McKirdy (Glasgow Academy/GHA RFC)

21 Duncan Leese (Dundee HS)

22 Ronan Joy (Dundee HS)

_

Glasgow Warriors Blacks (KO 7.30pm)

1 Cameron Murdoch (Glasgow Academy)

2 Kyle Marshall (Strathaven Academy/Dalziel RFC)

3 Murray McCallum (Strathallan School/Dunfermline RFC)

4 Hamilton Burr (Gordonstoun School/Aberdeen Wanderers)

5 Matthew Gordon (Lathallan/Aberdeen Grammar)

6 Eric Cavan (Mackie RFC)

7 Daniel Clark (Marr College/Marr)

8 Matt Smith (Stirling County RFC)

9 Matthew Hillier (Deeside RFC)

10 Graeme Docherty (Williamwood HS/Cartha QP RFC)

11 Dennis Potter (Howe of Fife RFC)

12 Max MacFarlane (Hutcheson's Grammar/GHA)

13 Josh Laird (Kirkaldy RFC)

14 James Couper (Kelvinside Academy/Glasgow Hawks RFC)

15 Jake Graham (Glasgow Academy/Cartha QP RFC)

_

16 James Watson (Fettes College/Highland RFC)

17 Chris Mullen (Cardinal Newman/Dalziel RFC)

18 Adam Powrie (Dundee HS)

19 Callum Stuart (Howe of Fife RFC)

20 Scott Plumridge (Hutcheson's Grammar/GHA RFC)

21 Lorne Christe (Howe of Fife RFC)

22 Andrew Goudie (Williamwood HS/GHA RFC)